Parodontologie

Zubů a dásní se týkají nepříjemná onemocnění, která jsou způsobena nedostatečnou či špatnou péčí o váš chrup a zubní hygienou. Nenechte to dojít daleko a postarejte se o zuby i dásně včas. S prvními i rozsáhlejšími příznaky běžných nemocí vám pomůže tým našich odborníků.

Nebojte se bolesti a řešte vše dřív, než bude pozdě. I když není nemoc na první pohled vidět ani cítit, postupně přináší komplikace, které je lepší řešit zavčasu. Věnujeme se také kompletní léčbě parodontitidy i gingivitida neboli zánětu dásní.

Zánět dásní (gingivitida) - nepříjemné onemocnění projevující se citlivostí a krvácivostí dásní. Jeho  příčinou je v převážné většině nedokonalá hygiena. Bývá to zpravidla i první stupeň parodontózních problémů. Léčba je v zásadě jednoduchá a závisí na spolupráci lékař - pacient.

Paradentóza (parodontitida) - jedná se o postižení tkání, jež drží zub v čelisti. Pokud zánět přejde z dásně na ostatní závěsné struktury, nehovoříme už o gingivitidě (zánětu dásní), ale o parodontóze. Začínají se odhalovat krčky, zuby se viklají, tvoří se kapsy (choboty) pod dásní, dásně krvácí. Je všeobecně rozšířenou nepravdou, že se jedná o onemocnění dědičné. Existují sice formy, jež mají genetický podklad, ale klasická parodontóza je způsobena nesprávnou dentální hygienou. Léčba je dlouhodobější, ale je možná. Pokud funguje spolupráce lékař - pacient, je úspěšná. Pokročilý stav paradontózy někdy vyžaduje chirurgický zákrok.

Zeptejte se:

 

Jméno
Příjmení*
E-mail*
Telefon
Text vzkazu
Ochrana proti spamu

Zadejte text z obrázku:

* = povinný údaj

Zeptejte se lékaře

SPOLUÚČAST POJIŠŤOVEN

Informace o spolupráci s pojišťovnami zde!

Novinky

1.1.2017

Akceptace plateb zaměstnaneckými benefity - Benefity, Benefity Plus, Edenred

Naše ordinace spolupracuje již s třetím poskytovatelem zaměstnaneckých výhod. Mimo již dřívější...

26.4.2016

Operační mikroskop Zeiss

Dbáme na kvalitu. Standardní je u nás ošetření pod velkým zvětšením. Používáme nejmodernější...

ARCHIVRedakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2021

© 2010 DCU. Všechna práva vyhrazena. Mapa webu
Dentální centrum Urbánek s.r.o, Londýnská 45/665, Praha 2, Tel.: 777 873 505, Email: info@dcupraha.cz  

Soukromá zubní ordinace